PƄRNUMAA KOOLISPORT

2022/2023

1. Jalgpall 4-6 klass poisid 15.09.2022. Kilingi-Nõmme gümnaasium Pärnu maakoolide 4-6 klasside poiste jalgpall, mis algas tugeva vihmasajuga aga lõppes päiksepaistega möödus energiliselt, sest võistlustules oli 5 võistkonda. Mängiti välja kõik kohad I koht Sindi gümnaasium, II koht Kilingi-Nõmme gümnaasium, III koht Lihula gümnaasium, 4 Uulu põhikool ja 5 Surju kool. Võistlustele oli appi tulnud vilistama profid Tallinna koolispordi jalgpalli osakonnast Rauno ja Timo, kes võtsid lastele kaasa ka palju auhindu. Koolispordili on jalgpalli liidust väga palju abi ja oleme väga tänulikud neile. Kokku osales 43 õpilast. 

2. Heategevuslik teatejooks 5,6,7,8,9 klassidele toimus 23.09.2022 Pärnu Rannapargis. Kokku osales üle Pärnumaa 17 kooli, neist maakonnast 3 ja 14 Pärnu linnast. Osalema oli tulnud 151 võistkonda ja 1208 õpilast. Heategevuslik teatejooksu mõte on tulnud Norrast umbes15 aastat tagasi, kui seal alustati mõttega, joosta nende laste eest, kes ise joosta ei saa. Võistkonnas on 8 liiget, iga laps läbib 200 m jooksulõigu, mis pole ületamatu kellegi jaoks, kui joosta ei jaksa siis kõnnitakse. Jooks ei ole võidu peale ja aega ei võeta, kuigi kiputakse ikkagi võistlema. Õpilastel on seljas ühtesugused särgis, millel peal telefoninumber kuhu saab helistades annetada raha. Kokku kogutud summaga toetataksegi lapsi, kes ise joosta ei saa. Üle Eesti joostakse ühel päeval, lapsed kes osalevad teevad head ja toetavad oma jooksuga sümboolselt. Rõõmu ja emotsiooni jagus kõigile!  Koolisport on korraldanud jooksu Pärnumaal alates 2006 aastast, viimased kuus aastat on korraldanud jooksu Margit, kes võttis viimase üle, oleme tänulikud. 

3. Pärnu maakoolide sügiskross ja pendelteatejooks 30.09.2022 Jõulumäel.  Üks pika traditsiooniga koolispordi üritus on taaskord seljataga. Õnneks oli meid terve päeva vältel õnnistatud imelise sügisilmaga ja Jõulumäe värske männilõhn on alati tervist kosutav. Kõik sujus ilma protestide ja viperusteta rahumeelselt ja rõõmsalt. Elati valjult oma kooli võistkondadele kaasa ja vaadati, et teatevahetused saaks kiirelt üle antud. Pendelteatejooksus jooksis 13 kooli, kokku osales aga 15 maakooli ja 312 õpilast.  Väga tore oli näha võistlemas Tammiste LA/A ja Lindi LA/AK, kes tulid pakkuma oma osalemisega konkurentsi Tahkuranna LA/AK. Üle pika aja oli väljas kolm väikest LA/AK, kes võistlesid omasugustega.

4. Jalgpall 7-9 kl P Vändra gümnaasiumi staadion Vändra staadion üllatas ikka imelise ilmaga 06.10.2022, mille muuga siin sügisel ikka üllatada saaks. Õnneks keegi ära ei sulanud, mängiti välja kõik kohad ja loomulikult mängijatel külm küll ei olnud. "Kuidas karastus teras ja Pavlik Marozovid" olid isiklikult platsil, muidugi on poistel sõjaväes sellevõrra kergem, sest ega pole ju külma spordi tegijatel ja soojalt riietatutel. Ühesõnaga tormis, tuules ja vihmas selgusid kohad: 6. koht Surju kool, 5. Pärnu-Jaagupi pk, 4. Uulu pk, III koht Sindi g, II koht Kilingi-Nõmme g, ja I koht Vändra g. Poolfinaalides olid mängud mõlematel platsidel isegi penaltitega võrdsed. 2 punktiga mängiti välja I-II koht ja 3 punktiga III-4 koht. Hea võistlus, võisteldi võrdsetega! Kokku osales 55 õpilast ja 6 kooli. 

5. Jalgpall 7-9 kl poisid 07.10.2022. Pärnu Mai Kooli staadion Kui Vändra staadion üllatas tõsise sügisilmaga siis Mai kooli staadion võttis vastu sooja päikese ja õrna tuulega. Imeline Eesti sügis oskab ka meeldivalt üllatada. Pärnu linna koolide võistkondi oli kohale tulnud lausa 10, neist Mai kool osales kahe võistkonnaga. Mängud olid suhteliselt tasavägised ja võiduväravaid said lüüa kõik koolid. Lapsed elasid üksteisele kaasa, samuti tuldi vaatama mänge vahetunni ajal ka koolist. Kuna võistkondade arv oli suur siis ei jõudnud kahjuks kõiki kohti välja mängida ja piirduti esimese nelja kohaga. I koht Pärnu Ülejõe pk, II koht Pärnu Kuninga tn pk. III koht Pärnu Mai Kool II võistkond ja 4 koht Pärnu HG.  Kokku osales 9 kooli, 10 võistkonda ja 98 õpilast

6. Jalgpall 10-12 kl poisid Pärnumaa Koolide MV-d 12.10.2022. Pärnu Mai Kooli staadion Täna toimusid Pärnumaa 10-12 kl poiste jalgpalli MV-d, osales 5 võistkonda. Omavahel võtsid mõõtu Koidula g, Pärnumaa KHK, Vändra g, Pärnu Sütevaka HG, Ühisgümnaasium. Mängiti ikka väga tõsiselt ja pingutati kõvasti, et võit kätte saada. Kuid keegi on kellestki ikka pisut parem ja I koha saavutas Koidula g, II Ühisgümnaasium, III koht Pärnu Sütevaka HG, 4 koht Vändra g ja 5 koht Pärnu KHK. Kokku osales 50 õpilast.

7. Korvpall 10-12 kl poisid 20.10.2022 Pärnu Spordihall. Huvitav on see, et KK/G osas on poiste hulgas populaarsed kõik pallimängud aga sama vanad tüdrukud neid alasid üldjuhul ei harrasta, või kui siis pigem võrkpalli. Tore, et poisid tahavad veel viimases klassis omavahel mõõtu võtta. Teistest oli sel võistlusel üle Koidula gümnaasium, kes sai I koha. Teised kolm võistkonda olid üsna võrdsed ja kodukootud. II koht Pärnu Sütevaka HG, III koht Ühisgümnaasium, 4 koht Pärnumaa KHK.  Kokku osales 4 võistkonda ja 40 õpilast. 

8. Rahvastepall 4-5 kl tüdrukud Pärnu linn 02.11.2022. Pärnu Spordihall "Löö välja mida sa ootad, pane pihta muidu saad ise" ei see pole sõda see on rahvastepall. Mäng, mida on mängitud läbi aegade ja mis on tekitanud tugevat hasarti mängijates. Õpetajate suust kuuldus nurinat, et on vähe harjutatud aga kõik võistkonnad on vähe harjutanud ja olid võrdsel stardijoonel. I koht Paikuse, II Audru ja III Kuninga tn pk. Kokku osales 8 võistkonda ja 64 õpilast

9. Rahvastepall 4-5 kl tüdrukud Pärnu maakoolid 04.11.2022. Maakoolidest oli välja tulnud oma tüdrukuid rahvastepallis proovile panema 5 võistkonda ja 40 last. Võistlusi võõrustas sel aastal Kilingi-Nõmme gümnaasium, muidu on need toimunud Paikuse Kooli võimlas. Tüdrukute mängud on rahulikumad kui poiste omad aga kohamängudes jagus ka siin emotsiooni. Tore, et tahetakse võistelda ja olla kaptenid. 

10. Pärnu linna "FUNRUN" Septembrikuu tulemused ja kohad koolide osalemiste järgi. Pärnu linna koolid on aastaid jooksnud murdmaajooksu Niidupargis. Kuna seda on joostud juba ligimale 50 aastat täpselt ühte moodi siis leidsime, et tuleks viia sporti ja sporditegemist rohkem ka oma kooli ja nagunii õpetajad ju jooksevad tunnis. Tegime ühtse juhendi ja selle järgi tuli joosta oma koolis ja saata osalejate arvud koolisporti. Kindlasti on nii jooksmiseks paremad tingimused ja Õpetajatel mugavam. Autasustasime koole osalemise karika ja parimat tulemust oma koolis poiste ja tüdrukute arvestuses. Kokku jooksutasid koolid läbi 3083 õpilast.

11. Pärnu linna koolide 4-5 klasside poiste rahvastepall 07.11.2022. Pärnu Spordihall  No oli see vast võistlus, 10 võistkonda kes välja tulnud olid kõik väga võrdsed. Alagrupi mängudest jäi A alagrupis jäädi I-II ja III-4 koht võrdsete punktidega jagama ja vaadata tuli omavahelisi mänge. Sama oli B alagrupis, kus kolm võistkonda jäid võrdsete punktidega ja tuli vaadata omavaheliste mängude suhet. Kuna ka korraldajad võivad eksida siis läksid poolfinaalid alguses mängima valede vastastega ja otsustasime edasiste viperuste vältimiseks panna 4 esimest võistkonda, kes juba nagunii olid mänginud omavahel, mängima turniiri. Väga kiire, lärmakas ja väsitav päev, võit on kõigile ju väga tähtis. Õnneks selgusid kõik võitjad, 10. koht Tõstamaa kk, 9 koht Raeküla kool, 8. koht Rääma kool, 7. koht Kuninga tn pk, 6.  Ülejõe pk, 5. koht Jõõpre kool, 4. koht Mai kool, III koht Audru kool, II koht Paikuse kool, I koht Vanalinna pk. Kokku osales 80 õpilast.

12. Pärnu maakoolide 4-5 klasside poiste rahvastepall 10.11.2022 Kilingi-Nõmme gümnaasium. Rahvastepall on elevust alati tekitanud, see et tahetakse olla kaptenid on sama tavaline nagu see, et tahetakse võita. Kõik on oluline, tähtis ja eemärgile suunatud , viia koju võistkonna võit! Kahjuks kõik ei võida, või kui siis kogemuste näol, kuid ka võita tuleb osata, tegelikult isegi paremini kui kaotada. Koos võtsid mõõtu 7 võistkonda: I koht Are Kool, II koht Uulu Põhikool, III koht  Sindi gümnaasium, 4 koht Kilingi-Nõmme g, 5. koht Tori Põhikool, 6. koht Vändra gümnaasium, 7. koht Surju kool. Kokku osales 55 õpilast. Edasi pääsevad 24.11. Orissaare Spordikeskusesse mängima kaks paremat poiste ja 2 paremat tüdrukute võistkonda. 

13. Pärnu linna 1-3 klasside rahvastepall (segavõistkondadele) 17.11.2022 Pärnu Spordihall Esimest korda Pärnu linna ajaloos toimusid 1-3 klasside rahvastepalli võistlus segavõistkondadele, osales 8 võistkonda ja 56 õpilast. Platsil oli näha ka mõnda tüdrukut, tegelikult oligi õpetajatel vaba valik, keda mängima panna. Üldiselt on see vanus valmis võistlema, küsides õpetajatelt üle ega nad kedagi vägisi kaasa ei võtnud siis selguski, et ikka tahetakse veel tulla. Kuid tihti ei saada aru, et võistlustel on vaja ka teatud taset, et võita ja selle saavutamiseks tuleb tööd teha. Lapsed on harjunud kohe ja kiiresti kõike saama,  võistlus õpetabki seda, et enne kui proovima lähed tuleb tublilt tööd teha. I koht Paikuse Kool, II Jõõpre Kool, III Pärnu Ülejõe pk, 4 Mai kool, 5. Kuninga tn pk, 6. Rääma pk, 7. Raeküla kool.

14. Pärnu maakoolide 1-3 klasside rahvastepall 18.11.2022. Sindi gümnaasium Pärnu maakoolides on rahvastepalli alati mängitud ja suure pühendumusega, vahest naljaga olen neid võistlusi nimetanud lausa maailmameistrivõistlusteks. Just selle viimase pärast, kõik on nii tähtis ja tahatakse mängida, loomulikult ka võita. Esimest korda olid väljas Tammiste LA/AK, kelle üle oli eriti hea meel 1-2 klassi pisikesed poisd tüdrukud andsid väljakul vapraid lahingiud ja tulid lausa 4. kohale. Kokku osales 56 õpilast.  

15. Pärnumaa TV10 I etapp 21.11.2022 Pärnu Kergejõustiku hall  Esmaspäeval toimus Pärnumaa I etapp TV10 Olümpiastardis. Võistluse esimese etapi sisse õnnistamiseks ja kajastamiseks oli kohale tulnud televisioon, kes ka õhtuses AK Spordisaates võistlust tutvustas. Võistluse eestvedajaks on Sauga kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja Pärnu Spordikooli treener Romet Mihkels, kes on võtnud südameasjaks antud sarja Pärnumaal vedada. Kui arvutada  60m jooksude startide järgi oli osalemas ligikaudu 120 õpilast

16. Pärnumaa Sportland 3x3 Korvpall 9.12.2022 Pärnu Spordihall.  Üllatus oli suur kui osalema oli tulnud 27 võistkonda ja 108 last. Pärnu linnast pani kirja 17 võistkonda ja maakonnast 10 võistkonda, 3x3 on muutunud populaarseks, hea meel on selle üle, et ka tüdrukute võistkondi oli palju. Paremus järjestus: 1-5 kl tüdrukud: I ja II Vändra gümnaasium III Audru kool. Poistest: I Pärnu Ülejõe pk, II Pärnu Mai kool, III Pärnu Kuninga tn pk. 6-7 kl tüdrukud: I Sindi gümnaasium, II Pärnu Ülejõe pk, III Pärnu Vanalinna pk. Poiste paremik: I Vändra gümnaasium, II Paikuse Kool, III Pärnu Kuninga tn pk. Tänud õpetajatele, treeneritele ja korraldajatele Eesti Koolispordi Liidust.

17. Pärnu linna ja Pärnu maakonna MV-d akrobaatikas 16.12.2022. Pärnu Spordihall toimusid koolinoorte akrobaatika kahevõistlused. Kohal oli 80 võistlejat, kellest 54 olid tüdrukud ja üllatus isegi 26 poissi. Võisteldi ühiselt, kuid arvestust peeti koolidele eraldi, selleks et anda suurem võimalus võitmiseks. Võistlustel on aastaid selgitatud ka absoluutarvestuse parimaid. Enim punkte toonud Pärnu linna tüdrukud: Lisandra Kaarma 19,2 p Vanalinna pk, Ketryn Tallinn 18,7 p ja Laura Ojamaa 18,6 p. Raeküla koolist. poistest olid edukad Lev Tsapulin 19,0 ü Tammsaare koolist, Kris Leander Randmaa 18, 4 p Raeküla koolist ja Kaspar Möldre 17,1 p Jõõpre koolist.  Maakoolide suurima punktisummaga tüdrukud Lisete Reier 19,1 p Uulu pk, Ereli Eenraid 18,7 p Sindi g, Isabel Murru 18,6 p Are koolist. Poistest särasid Pert Toom 18,1 p Vändra g, Roberto Kutsernjuk 17,9 p Sindi g, Kerhard Kiviselg 17,7 p Uulu pk. Võistlejad koguvad kahelt alalt punkte enim punkte toonu võidab!

18. Sulgpall 1-3, 4-6, 7-9, 10-12 kl 16.12.2022. Pärnu Spordihall. Samal ajal kui toimus akrobaatika mängiti teisel platsil sulgpalli, võisteldi individuaalselt. Osalejaid oli 77 õpilast. Maakonna koolidest olid väljas Uulu, Pärnu-Jaagupi, Vändra, Sindi, linnast aga Raeküla, Paikuse, Vanalinna pk, Mai kool, PKHK, Pärnu SGH, Koidula g, Kuninga tn pk, Ülejõe pk, Tammsaare kool, Rääma pk. Sulgpalli eestvedaja ja treener Anneli Kõrge ütles, et võistlus toimus ilma viperusteta ja edukalt, sest osalejaid oli tõesti palju. Selleks aastaks on Pärnumaa koolide ja Pärnu linna võistlused koolinoortele peetud. Uuel aastal uue hooga!

19. Pärnumaa Koolinoorte MV-d U14U16 Sisekergejõustikus 13.01.2023. Pärnu Kergejõustiku hall. Aasta alguse esimesed võistlused on peetud, jällegi topelt ehk siis ühel päeva kaks võistlust korraga. Pärnu Kergejõustiku hallis oli osalemas 20 kooli, Pärnu linnast 11 ja maakonnast 9 kooli. Kokku osales ja registreerus 159 õpilast. Kuna kergejõustik on populaarusest teine ala eelmise aasta kokkuvõtte järgi siis oli ka mõistetav, miks selline osavõtt. Võistluse tegi eriliseks veel see, et Tallinnast oli kohal kergejõustiku liidu ajavõtt, keda kamandas Peeter Randaru isiklikult. Koolide õpetajad ja treenerid olid tänulikud positiivse ja korrektse korralduse eest. Juba ootavad kergejõustiku treenerid U18 ja U20 võistlust.

20. Pärnumaa Koolinoorte MV-d 10-12 kl poisid võrkpall 13.01.2023. Pärnu Spordihall Kokku osales 6 kooli ja 49 õpilast. Pärnu linnast olid osalemas Pärnu Koidula g, Pärnu Humanitaar G kes jäid jagama 5.-6. kohta. 4 koha sai Pärnu Ühisgümnaasiumi II võistkond ja III kohale tuli sama kooli I võistkond. II kohale mängisid ennast Pärnumaa KHK ja  I koha sai ainuke maakool Häädemeeste KK.  

21. Pärnumaa TV10 Olümpiastarti II etapp 17.01.2023. Pärnu Kergejõustikuhall

22. Võrkpalli pallilahing 1-3 kl poisid ja tüdrukud 19.01.2023. Pärnu Spordihall Pärnumaa Koolide võrkpalli pallilahing 19.01.2023. 1-3 klasside poistele ja tüdrukutele, toimus sel korral päris rahulikult. Osales 4 kooli ja 8 võistkonda ning 72 last. Pallilahingus on vaja õpilastel väga suurt tähelepanu, sest mängus on kaks palli korraga ja samas tuleb jälgida vastaste platsi. Poistest järjestus: I koht Kuninga tn pk, II Ülejõe pk, III Raeküla kool, 4. Uulu pk. Tüdrukute parimad: I koht Raeküla kool, II Ülejõe pk, III Kuninga tn pk, 4. Uulu pk. Lastele pakub mäng suurt hasarti ja elevust!

23. Saalijalgpall 1-3 kl 03.02.2023. Lihula Gümnaasium Kuna kogu koolisport koondus Pärnumaa Spordiliidu alla saime ühtlasi ka võimaluse pakkuda kõigile koolidele välja osaleda saalijalgpallis. Pärnu linn mängib oma 1-3 klassi võistluse tavaliselt maikuus ja õues. Kuna linn üldiselt ei sõida, tuli osalema ainult Paikuse Kool. Võistlused õnnestusid suurepäraselt, emotsioone ja põnevaid momente jagus. Imeline uus spordihoone ja lahke pererahvas said võõrustamisega kenasti hakkama. Samamoodi said mängudega hakkama Lihula II võistkond, kes sai I koha ja Lihula I võistkond, kes saavutas II koha, loomulikult oli Jaanus Getreu väga rõõmus nii võitude kui ka selle üle, et ta sai seda korraldada just kodus. III kohale tuli Paikuse Kool, 4. Sindi gümnaasium, 5. Uulu põhikool, 7.-8. mängisid aga jäid sõbralikult jagama Kõmsi LA/AK ja Surju Kool. Kokku osales 8 võistkonda seitsmest koolist ja 61 õpilast.  Eesti Jalgpalli Liit (pildid võistlustest ja tekst)

24. Sisekergekõustiku MV-d U20,U18 03.02.2023. Pärnu Sisekergejõustiku hall. Tore, et Pärnu Spordikooli kergejõustiku treenerid selle võistluse enda korraldada võtsid. Tänud Romet Mihkels, Rauno Kirschbaum, Eva Kuningas ja Reili Kaljud loomulikult suurepärase sekretariaaditöö korraldamise eest. Kokku osales 52 õpilast. Koolisport on tänulik!

25. Pärnu linna koolide Võrkpall Super Skypark 7-9 klassi tüdrukud 08.02.2023. Pärnu Spordihall Esimest korda minu pea 20 aastase koolispordis ajaoloos juhtus selline olukord, kus tuli võtta Mai Kooli võistkond võistlustelt maha, kurb väga kurb. Võistkonnas oli lubatud mängida kahel kitsentsiga mängijal, kuid neil oli üks rohkem.  Kuna litsentse pole tavakodanikel võimalik liidu lehelt kontrollida siis ei saanud ka õpetaja, kes võistkonna kirja pani seda kontrollida.  Kahjuks laps ka ei teadnud, et tal oli litsent või jättis mainimata, kes seda enam teab. Kurb oli ka see, et peale õpetaja sekkumist, oli mäng juba mõni minut kestnud. Ühise otsusena võeti võistkond maha. Kahjuks pole võimalik pidada kõiki võrkpalli võistlusi Pärnu linna koolidele, kuid eelmine aasta toimus ML ja RL eraldi. Iga muutus, mis toimub ammu sissetallatud süsteemis, toob kaasa ebameeldivaid tagajärgi. I koht Audru Kool, II Kuninga tn pk, III Raeküla Kool, 4. Pärnu Sütevaka HG. Kokku osales 4 võistkonda ja 41 õpilast. 

26. Pärnu linna Skypark Kooliliiga 7-9 kl poisid võrkpall 16.02.2023. Pärnu Spordihall Väga äge mäng Skypark Võrkpallis nn RL 7-9 klasside poistelt. Esimest korda sel aastal lasime mängida RL sarjas 2 litsentsiga mängijat. Eelkõige just sel põhjusel, et koolisport pidi ennast kokku tõmbama võistluste osas, sest Pärnu linn organiseeris pool raha liikumisharrastuse alla, seega olime sunnitud ära jätma ML ja korraldama natuke mõlemitele. Lastes 2 litsentsiga mängijat võistkonda, muutus mäng nauditavaks ja põnevaks. Võitlus oli võimas ja väga tasavägine.  Kokku osales 7 võistkonda ja 54 õpilast

27. "Suur Korvpallipäev" 2023 koostöös Pärnu Sadama meeskonnaga 17.02.2023.  Liikumisüritus "Suur Korvpallipäev 2023" õnnestus taas. Suurepärane korvpallimeeskond, nende treenerid, klubi eestvedajad, kes pakkusid rõõmu Pärnumaa 144 lapsele, keda liigutati, jooksutati, loksutati, naerutati. Lapsed olid väga õnnelikud ja elevil ning emotsioone jagus! Tänud tublidele kehalise kasvatuse õpetajatele, kes võistkonnad Pärnu Spordihalli tõid. Suurepärane päev! Loodame, et see täidab ka eesmärki rohkem lapsi korvpalli juurde tuua ja süsteemselt treenima, Janis Vahter ootab. 

28. Lauatennise 1-5, 6-9, 10-12 kl P ja T 21.02.2023. Paikuse Spordihoone Alguses pidi lauatennisevõistlus tegelikult ära jääma aga otsustasime siiski korraldada koos Pärnu-Jaagupi klubi ja treeneri Andres Sõmeriga, eelkõige treenerite ja õpetajate soove arvestades. Proovisime siis sel aastal uut formaati "Koolipinksi" juhendiga, mille oli algatanud eelmisel aastal vabariigi lauatennise liit. Olime ise ka põnevil, sest Pärnumaal pole mängitud kunagi paarismängu, see oli alguses võõras ka õpetajatele, kes pole treenerid. Kuid kõik sujus ja eks võistluse käigus õpitakse ka midagi. Võistlus kulges päris pikalt ja mängida said kõik lapsed. Kokku osales 27 võistkonda ja 56 õpilast.

29. Pärnumaa Koolinoorte MV-d Korvpall 6-9 kl poisid 08.03.2023. Pärnu Spordihall Selles vanuses on korvpalli vaadata juba üsna mõnus, sest paljud lapsed käivad süsteemselt trennides ja on omandanud elementaarsed või siis koolispordi jaoks nauditavad mänguoskused.  Igasse võistkonda jagus poisse, kes treenivad Pärnu Korvpalliklubis, välja arvatud Vändra gümnaasiumi võistkond, kes treenivad ühiselt Vändras. Tore oli jälgida kuidas mängijad poisid suudavad ka teised võistkonnaliikmed kombinatsioonidesse kaasata. I koht Paikuse Kool, II Mai Kool, III Kuninga tn pk, 4. Pärnu SHG, 5. Vändra g, 6. Pärnu Ülejõe pk. Kokku osales: 48 õpilast.

30. Pärnu maakoolide Skypark Võrkpall 7-9 kl poisid ja tüdrukud 14.03.2023. Häädemeeste  Võrkpalli liidu egiidi all toimunud Skypark Kooliliiga võrkpall toimus emotsionaalselt ja valjult. Häädemeestele oli tulnud võistlema 6 poiste ja 5 tüdrukute võistkonda. Kui linnas piirasime litsentsiga mängijate arvu võistkonnas siis maakonnas on see olnud koguaeg vaba.  Tüdrukute parimad: I koht Uulu pk, II Are kool, III Pärnu-Jaagupi pk, 4. Häädemeeste kk, 5. Tori pk. Poistest I Häädemeeste KK, II Tori pk, III Pärnu-Jaaupi pk, 4. Kilingi-Nõmme g, 5. Uulu pk, 6. Vändra g. Kokku osales 5 tüdrukute ja 6 poiste võistkonda kokku 87 õpilast.

31. Pärnumaa TV 10 Olümpiastarti III etapp 17.03.2023. Pärnu KJH.  Õnneks korraldab kergejõustiku koolinoorte sarja Sauga pk õpetaja ja Pärnu Spordikooli treener Romet Mihkels. Umbes kolm aastat tagasi suure töökoormuse ja finantsilise võimekuse vähenemisest tingitud reformidest hoidis paati veepeal just tema ning võttis korraldada Pärnumaa 4 etappi ja finaalvõistluse. Kokku osales 19 erinevat maa ja linna kooli ning ligi 56 last. Loetud on mitte startide arvu aga koolide keskmist osalemise arvu aladel. 

32. Pärnumaa Rimi jalgpalli osavusfestival 1-3, 4-5 kl toimus 23.03.2023. Pärnu Spordihallis taaskord üle Eesti suurima osalejate arvuga. Saalis oli korraga nn liikumisvõistlustules 186 õpilast, 29 võistkonnas ja 14 Pärnumaa kooli. Oleme Rimi sarja koos Eesti Jalgpalli Liidu toredate eestvedajate Rauno Tutk ja Martti Pukk vedanud 8 aastat, 27.03.2015 toimus Kilingi-Nõmmes I Osavusfestival toona kandis nime Värav ja osalemas oli 48 last. Tundub, et lastele meeldib, sest miks muidu on võistlus kasvanud aastatega nii suureks. 4-5 klasside arvestus (I koht Uulu Põhikool, II koht Paikuse Kool, III koht Pärnu Raeküla Kool) kokku osales 15 võistkonda. 1-3 klasside arvestus (I koht Paikuse Kool I vk. II koht Jõõpre Kool, III koht Paikuse Kooli II vk.) kokku osales 14 võistkonda. Pildid võistlustelt, fotograaf Katariina EJL.

33. Skypark Kooliliiga 7-9 kl poisid ja tüdrukud Lääneregiooni turniir 29.03.2023. Pärnu Spordihall 

34. Spordimälumäng Bumerang 20. juubel 03.04.2023. Pärnu Ühisgümnaasium

35. Pärnu linna ja Pärnumaa koolide Skypark Miniliiga Võrkpall 4-6 kl P ja T 10.04.2023. Pärnu-Jaagupis  Õnneks on võrkpall selleks õppeaastaks läbi. Pole ilmselt enam ka muret, kes korraldab ja millal? Pärnu-Jaagupi pk on just seda võistlust korraldanud maakonnale juba mitmed aastad. Meeldiv oli näha mängimas ka Pärnu linna Mai Kooli võistkondi, tänud õpetajatele ja lapsevanematele võistlustele sõidutamise eest. Ilmselt kui neid poleks olnud oleks linna Miniliiigagi pidamata jäänud. Tüdrukute parimad I koht Tori Põhikool, II koht Are Kool, III koht Pärnu-Jaagupi Põhikool, 4. Koht Uulu pk. Pärnu linn I koht Mai Kool. Poisid I koht Pärnu-Jaagupi Põhikool, II koht Are Kool II vk. III koht Are Kool I vk. 4. Uulu pk. Pärnu linn I koht Mai Kool. Kokku osales 10 võistkonda ja 65 last.

36. Pärnumaa Koolinoorte 6-9 kl tüdrukute korvpall 12.04.2023. Pärnu-Spordihall.

37. Jalgpall 4-6 kl poisid Pärnu linn 20.04.2022. Pärnu Mai Kooli staadion

Koostƶƶpartnerid: