PƄRNUMAA KOOLISPORT

2022/2023

1. Jalgpall 4-6 klass poisid 15.09.2022. Kilingi-Nõmme gümnaasium Pärnu maakoolide 4-6 klasside poiste jalgpall, mis algas tugeva vihmasajuga aga lõppes päiksepaistega möödus energiliselt, sest võistlustules oli 5 võistkonda. Mängiti välja kõik kohad I koht Sindi gümnaasium, II koht Kilingi-Nõmme gümnaasium, III koht Lihula gümnaasium, 4 Uulu põhikool ja 5 Surju kool. Võistlustele oli appi tulnud vilistama profid Tallinna koolispordi jalgpalli osakonnast Rauno ja Timo, kes võtsid lastele kaasa ka palju auhindu. Koolispordili on jalgpalli liidust väga palju abi ja oleme väga tänulikud neile. Kokku osales 43 õpilast. 

2. Heategevuslik teatejooks 5,6,7,8,9 klassidele toimus 23.09.2022 Pärnu Rannapargis. Kokku osales üle Pärnumaa 17 kooli, neist maakonnast 3 ja 14 Pärnu linnast. Osalema oli tulnud 151 võistkonda ja 1208 õpilast. Heategevuslik teatejooksu mõte on tulnud Norrast umbes15 aastat tagasi, kui seal alustati mõttega, joosta nende laste eest, kes ise joosta ei saa. Võistkonnas on 8 liiget, iga laps läbib 200 m jooksulõigu, mis pole ületamatu kellegi jaoks, kui joosta ei jaksa siis kõnnitakse. Jooks ei ole võidu peale ja aega ei võeta, kuigi kiputakse ikkagi võistlema. Õpilastel on seljas ühtesugused särgis, millel peal telefoninumber kuhu saab helistades annetada raha. Kokku kogutud summaga toetataksegi lapsi, kes ise joosta ei saa. Üle Eesti joostakse ühel päeval, lapsed kes osalevad teevad head ja toetavad oma jooksuga sümboolselt. Rõõmu ja emotsiooni jagus kõigile!  Koolisport on korraldanud jooksu Pärnumaal alates 2006 aastast, viimased kuus aastat on korraldanud jooksu Margit, kes võttis viimase üle, oleme tänulikud. 

3. Pärnu maakoolide sügiskross ja pendelteatejooks 30.09.2022 Jõulumäel.  Üks pika traditsiooniga koolispordi üritus on taaskord seljataga. Õnneks oli meid terve päeva vältel õnnistatud imelise sügisilmaga ja Jõulumäe värske männilõhn on alati tervist kosutav. Kõik sujus ilma protestide ja viperusteta rahumeelselt ja rõõmsalt. Elati valjult oma kooli võistkondadele kaasa ja vaadati, et teatevahetused saaks kiirelt üle antud. Pendelteatejooksus jooksis 13 kooli, kokku osales aga 15 maakooli ja 312 õpilast.  Väga tore oli näha võistlemas Tammiste LA/A ja Lindi LA/AK, kes tulid pakkuma oma osalemisega konkurentsi Tahkuranna LA/AK. Üle pika aja oli väljas kolm väikest LA/AK, kes võistlesid omasugustega.

4. Jalgpall 7-9 kl P Vändra gümnaasiumi staadion Vändra staadion üllatas ikka imelise ilmaga 06.10.2022, mille muuga siin sügisel ikka üllatada saaks. Õnneks keegi ära ei sulanud, mängiti välja kõik kohad ja loomulikult mängijatel külm küll ei olnud. "Kuidas karastus teras ja Pavlik Marozovid" olid isiklikult platsil, muidugi on poistel sõjaväes sellevõrra kergem, sest ega pole ju külma spordi tegijatel ja soojalt riietatutel. Ühesõnaga tormis, tuules ja vihmas selgusid kohad: 6. koht Surju kool, 5. Pärnu-Jaagupi pk, 4. Uulu pk, III koht Sindi g, II koht Kilingi-Nõmme g, ja I koht Vändra g. Poolfinaalides olid mängud mõlematel platsidel isegi penaltitega võrdsed. 2 punktiga mängiti välja I-II koht ja 3 punktiga III-4 koht. Hea võistlus, võisteldi võrdsetega! Kokku osales 55 õpilast ja 6 kooli. 

5. Jalgpall 7-9 kl poisid 07.10.2022. Pärnu Mai Kooli staadion Kui Vändra staadion üllatas tõsise sügisilmaga siis Mai kooli staadion võttis vastu sooja päikese ja õrna tuulega. Imeline Eesti sügis oskab ka meeldivalt üllatada. Pärnu linna koolide võistkondi oli kohale tulnud lausa 10, neist Mai kool osales kahe võistkonnaga. Mängud olid suhteliselt tasavägised ja võiduväravaid said lüüa kõik koolid. Lapsed elasid üksteisele kaasa, samuti tuldi vaatama mänge vahetunni ajal ka koolist. Kuna võistkondade arv oli suur siis ei jõudnud kahjuks kõiki kohti välja mängida ja piirduti esimese nelja kohaga. I koht Pärnu Ülejõe pk, II koht Pärnu Kuninga tn pk. III koht Pärnu Mai Kool II võistkond ja 4 koht Pärnu HG.  Kokku osales 9 kooli, 10 võistkonda ja 98 õpilast. 

6. Jalgpall 10-12 kl poisid Pärnumaa Koolide MV-d 12.10.2022. Pärnu Mai Kooli staadion Täna toimusid Pärnumaa 10-12 kl poiste jalgpalli MV-d, osales 5 võistkonda. Omavahel võtsid mõõtu Koidula g, Pärnumaa KHK, Vändra g, Pärnu Sütevaka HG, Ühisgümnaasium. Mängiti ikka väga tõsiselt ja pingutati kõvasti, et võit kätte saada. Kuid keegi on kellestki ikka pisut parem ja I koha saavutas Koidula g, II Ühisgümnaasium, III koht Pärnu Sütevaka HG, 4 koht Vändra g ja 5 koht Pärnu KHK

7. Korvpall 10-12 kl poisid 20.10.2022 Pärnu Spordihall. Huvitav on see, et KK/G osas on poiste hulgas populaarsed kõik pallimängud aga sama vanad tüdrukud neid alasid üldjuhul ei harrasta, või kui siis pigem võrkpalli. Tore, et poisid tahavad veel viimases klassis omavahel mõõtu võtta. Teistest oli sel võistlusel üle Koidula gümnaasium, kes sai I koha. Teised kolm võistkonda olid üsna võrdsed ja kodukootud. II koht Pärnu Sütevaka HG, III koht Ühisgümnaasium, 4 koht Pärnumaa KHK.  Kokku osales 4 võistkonda ja 40 õpilast. 

8. Rahvastepall 4-5 kl tüdrukud Pärnu linn 02.11.2022. Pärnu Spordihall "Löö välja mida sa ootad, pane pihta muidu saad ise" ei see pole sõda see on rahvastepall. Mäng, mida on mängitud läbi aegade ja mis on tekitanud tugevat hasarti mängijates. Õpetajate suust kuuldus nurinat, et on vähe harjutatud aga kõik võistkonnad on vähe harjutanud ja olid võrdsel stardijoonel. I koht Paikuse, II Audru ja III Kuninga tn pk. Kokku osales 8 võistkonda ja 64 õpilast. 

9. Rahvastepall 4-5 kl tüdrukud Pärnu maakoolid 04.11.2022. Maakoolidest oli välja tulnud oma tüdrukuid rahvastepallis proovile panema 5 võistkonda ja 40 last. Võistlusi võõrustas sel aastal Kilingi-Nõmme gümnaasium, muidu on need toimunud Paikuse Kooli võimlas. Tüdrukute mängud on rahulikumad kui poiste omad aga kohamängudes jagus ka siin emotsiooni. Tore, et tahetakse võistelda ja olla kaptenid. 

10. Pärnu linna "FUNRUN" Septembrikuu tulemused ja kohad koolide osalemiste järgi. Pärnu linna koolid on aastaid jooksnud murdmaajooksu Niidupargis. Kuna seda on joostud juba ligimale 50 aastat täpselt ühte moodi siis leidsime, et tuleks viia sporti ja sporditegemist rohkem ka oma kooli ja nagunii õpetajad ju jooksevad tunnis. Tegime ühtse juhendi ja selle järgi tuli joosta oma koolis ja saata osalejate arvud koolisporti. Kindlasti on nii jooksmiseks paremad tingimused ja Õpetajatel mugavam. Autasustasime koole osalemise karika ja parimat tulemust oma koolis poiste ja tüdrukute arvestuses.

11. Pärnu linna koolide 4-5 klasside poiste rahvastepall 07.11.2022. Pärnu Spordihall  No oli see vast võistlus, 10 võistkonda kes välja tulnud olid kõik väga võrdsed. Alagrupi mängudest jäi A alagrupis jäädi I-II ja III-4 koht võrdsete punktidega jagama ja vaadata tuli omavahelisi mänge. Sama oli B alagrupis, kus kolm võistkonda jäid võrdsete punktidega ja tuli vaadata omavaheliste mängude suhet. Kuna ka korraldajad võivad eksida siis läksid poolfinaalid alguses mängima valede vastastega ja otsustasime edasiste viperuste vältimiseks panna 4 esimest võistkonda, kes juba nagunii olid mänginud omavahel, mängima turniiri. Väga kiire, lärmakas ja väsitav päev, võit on kõigile ju väga tähtis. Õnneks selgusid kõik võitjad, 10. koht Tõstamaa kk, 9 koht Raeküla kool, 8. koht Rääma kool, 7. koht Kuninga tn pk, 6.  Ülejõe pk, 5. koht Jõõpre kool, 4. koht Mai kool, III koht Audru kool, II koht Paikuse kool, I koht Vanalinna pk. Kokku osales 80 õpilast.

12. Pärnu maakoolide 4-5 klasside poiste rahvastepall 10.11.2022 Kilingi-Nõmme gümnaasium. Rahvastepall on elevust alati tekitanud, see et tahetakse olla kaptenid on sama tavaline nagu see, et tahetakse võita. Kõik on oluline, tähtis ja eemärgile suunatud , viia koju võistkonna võit! Kahjuks kõik ei võida, või kui siis kogemuste näol, kuid ka võita tuleb osata, tegelikult isegi paremini kui kaotada. Koos võtsid mõõtu 7 võistkonda: I koht Are Kool, II koht Uulu Põhikool, III koht  Sindi gümnaasium, 4 koht Kilingi-Nõmme g, 5. koht Tori Põhikool, 6. koht Vändra gümnaasium, 7. koht Surju kool. Kokku osales 55 õpilast. Edasi pääsevad 24.11. Orissaare Spordikeskusesse mängima kaks paremat poiste ja 2 paremat tüdrukute võistkonda. 

13. Pärnu linna 1-3 klasside rahvastepall (segavõistkondadele) 17.11.2022 Pärnu Spordihall Esimest korda Pärnu linna ajaloos toimusid 1-3 klasside rahvastepalli võistlus segavõistkondadele, osales 8 võistkonda ja 56 õpilast. Platsil oli näha ka mõnda tüdrukut, tegelikult oligi õpetajatel vaba valik, keda mängima panna. Üldiselt on see vanus valmis võistlema, küsides õpetajatelt üle ega nad kedagi vägisi kaasa ei võtnud siis selguski, et ikka tahetakse veel tulla. Kuid tihti ei saada aru, et võistlustel on vaja ka teatud taset, et võita ja selle saavutamiseks tuleb tööd teha. Lapsed on harjunud kohe ja kiiresti kõike saama,  võistlus õpetabki seda, et enne kui proovima lähed tuleb tublilt tööd teha. I koht Paikuse Kool, II Jõõpre Kool, III Pärnu Ülejõe pk, 4 Mai kool, 5. Kuninga tn pk, 6. Rääma pk, 7. Raeküla kool.

14. Pärnu maakoolide 1-3 klasside rahvastepall 18.11.2022. Sindi gümnaasium Pärnu maakoolides on rahvastepalli alati mängitud ja suure pühendumusega, vahest naljaga olen neid võistlusi nimetanud lausa maailmameistrivõistlusteks. Just selle viimase pärast, kõik on nii tähtis ja tahatakse mängida, loomulikult ka võita. Esimest korda olid väljas Tammiste LA/AK, kelle üle oli eriti hea meel 1-2 klassi pisikesed poisd tüdrukud andsid väljakul vapraid lahingiud ja tulid lausa 4. kohale.  

15. Pärnumaa TV10 I etapp 21.11.2022 Pärnu Kergejõustiku hall  Esmaspäeval toimus Pärnumaa I etapp TV10 Olümpiastardis. Võistluse esimese etapi sisse õnnistamiseks ja kajastamiseks oli kohale tulnud televisioon, kes ka õhtuses AK Spordisaates võistlust tutvustas. Võistluse eestvedajaks on Sauga kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja Pärnu Spordikooli treener Romet Mihkels, kes on võtnud südameasjaks antud sarja Pärnumaal vedada. Kui arvutada  60m jooksude startide järgi oli osalemas ligikaudu 120 õpilast. 

Koostƶƶpartnerid: