PƄRNUMAA KOOLISPORT

2021/2022

2021/2022 Õppeaasta võistlused

1 Pärnu maakoolide MV-d 4-5 klasside poiste jalgpallis 24.09.2021. Kilingi-Nõmme gümnaasiumi straadionil.  Tore on tõdeda, et maakoolide ajaloos, esimest korda korraldatud võistlus, 4-5 klasside positele jalgpallis toimus väga edukalt. Muidugi on see vanus, kes soovib mängida ja elab mängude võitudele ja kaotustele innukalt kaasa. Lõpuks võistles sel päeval 5 võistkonda. Muutused osalemise suhtes toimusid iga päeav, sest aeg on selline kus jätkuvalt lähevad mõned klassid isolatsiooni. Ilmaga vedas, sest terve päev paistis päike ja tuju taaskohtumisest ning ilusast ilmast oli kõigil hea. Kokku osales sel kaunil päeval võistlustel 45 last. I koha saavutas Sindi gümnaasium, II koha Kilingi-Nõmme gümnaasium ja III koha Are kool.  

2 Pärnu linna koolide murdmaajooksu üldprotokoll.  Sel aastal toimusid esimest korda murdmaajooks nii, et õpetajad jooksid oma koolis. Kui kõik eelmised aastad on joostud Niidupargis juba alates sellest ajast kui mina kooliteed alustasin siis mõtlesime, et teeme midagi teisiti. Eks oli ka kahtlane kas üldse sel sügisel saame midagi korraldada. Ütlen ausalt, et tänu sellele oli osalemine paljudes kordades ikka suurem. Auhindu jagati ka just enim õpilasi läbi jooksutanud koolidele, kes rohkem lapsi jooksutas sellel oli võimalus üldarvestuses ka võita. Arvestust peeti lausa 3 kategoorias KK/G, Suured PK ja Väikesed PK.  Kõik lapsed I-III koht oma koolist said osalemise diplomi ja magusa auhinna, mille toimetasime kooli peale protokollide laekumist.  Pärnu linna kehalise kasvatuse õpetajad jooksutasid  septembrikuus 1848 last 10- nest linna koolist. Suurepärane tulemus spordinädala raames. 

3 Pärnu linna koolide pendelteatejooksu tulemused 27.09.2021. Pärnu Rannastaadion harjutusväljak.  Kui alguses olid õpetajad pisut pahased, et harjutusväljak ei ole hea koht võistlemiseks ja miks ei lasta linna lapsi suurele väljakule. Tänaseks on kõik harjutnud ja pole väga viga midagi, kõik on kenasti koos ja joosta saab ka hea tasapinnaga väljakul.  Kokku osales jooksul 9 kooli ja 385 õpilast.

4 Pärnu linna koolide 6-9 klasside poiste jalgpall 28.09.2021. Mai kooli staadion. Osalemas oli 7 võistkonda, mis on üllatavalt suur osavõtu arv. Muidugi oli võistluste korraldamise päevaks tellitud imeline ilm. Tore, et osalemas olid ka kakas endist maakooli (Paikuse ja Audru). Mängiti kahes alagrupis ja poolfinaalide ja finaalidega. I koha saavutas Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkond, II koha sai Pärnu Vanalinna põhikool ja III tuli Mai kool. Kokku osales sel võistlusel 75 last.

Pärnu maakoolide MV-d 6-9 kl poisid 29.09.2021. Vändra staadion Euroopa spordinädal on täies hoos, alustasime reedel K-Nõmmes ja liigume nädala lõppu, pidades igal päeval mõne võistluse. Vändras toimus maakoolide 6-9 kl poiste jalgpall, kust võttis osa arvestades keerukat olukorda siis jäid võistlustelt  välja kaks võistkonda. Eelnevatel aastatel oleme mäginud ikka 8 ja rohkema võistkonnaga siis nüüd tuli võistlus pidada 6 võistkonnaga. Võistlus peeti sel aastal suurel staadionil, mängiti kahes alagrupis, peeti poolfinaalid ja viimasedki kohad mängiti välja. Juba poolfinaalides tundus, et võistkonnad on väga võrdsed, sest võistlustulemused pidid otsustama penaltid ja samuti I-II koha mängus said otsustavaks penaltid. Kokku osales 51 õpilast. I koha napsas endale Vändra g, II kohale tuli Kilingi-Nõmme g ja III jäi Lihula g, kes pidas meeleoluka jõukatsumise ära Vändra g I võistkonnaga. 

6 Pärnu linna ja maakoolide orienteerumise MV-d 30.09.2021. Pärnu rand  (KLASSID) ja (KOOLIDE TULEMUSED). Suurepärane sügis, veidi tuult ikka oli sest võistlused toimusid ju Pärnu rannas. Ühise võistlusena peeti Pärnumaa koolide orienteerumist. OK West klubi korraldab võistlused nagu alati ära väga heal tasemel. Lapsi oli osalemas sel päeval 192 ja koole kokku 12. Olime taaskord rõõmsad, et sai värskes õhus liikuda. 

Pärnumaa koolide MV-d 10-12 klasside poiste jalgpallis 05.10.2021  Mitmed aastad oleme püüdnud pidada 10-12 klasside poiste jalgpalli koos Pärnu linna koolidega. Haldusreform reformis Pärnumaale 9 KK/G, nendest mõned on kohe nii väikesed, et ei saa oma võistkonda välja saata, siis tekkis mõte pidada võistlus ühiselt Pärnumaa koolide MV tena. Sel aastal sai osaleda 5 võistkonda ja 63 õpilast. Esimset korda oli väljas ka Tõstamaa KK võistkond, kuna Tõstamaal jalgpalli trenne ei toimu siis saavutati vapralt 5 koht. Järgnesid paremuselt ülespoole Pärnu SHG, III koht Pärnu Ühisgümnaasium, II Pärnumaa KHK, I koht Koidula g. Kahjuks ei saanud osaleda Vändra g ja Kilingi-Nõmme g, kes on sellel võistlusel varasemalt osalenud. 

8 Pärnu maakoolide krossiteatejooksu ja pendelteatejooksu mv-d 08.10.2021. Jõulumäel Loomulikult on Jõulumäele alati tore minna, sest pererahvas on kõik tipptopp valmis sedanud, ei puudunud ka sel korral mitte kui midagi. Isegin maitsev kuum magus marjane punane jook ja soojad saiad ootasid. Ilmaga on meil ka alati vedanud, ei teagi kas ka see on Jõulumäe päkapikkude töö. Ühesõnaga pole põhjust nurisemiseks kellegil. Seekord lippas 237 õpilast Jõulumäe männiste metsade all, võideldes endale kohti nii pendelteatejooksus kui ka krossiteatejooksus. 

9 Pärnumaa MV-d Korvpall 3x3 1-5 ja 6-7 kl P,T 19.10.2021. Pärnu Spordihall (alagrupid,   Play-offParemusjärjestus) Eesti Koolispordi Liit korraldab juba mitmendat aastat sarja 3x3 Korvpall 1-5 ja 6-7 klassidele Pärnumaa etappidena. Võistlevad nii linna kui maakonna koolid koos. Osalema oli tulnud 15 võistkonda, koolidest olid väljas Mai, Raeküla, Vanalinna, Paikuse, Ülejõe, Vändra.  Kokku osales 60 last.

10  Maakoolide rahvastepalli võistlused 4-5 klass tüdrukud 16.11.2021. Täna toimusid Paikuse spordihoones maakoolide rahvastepalli võistlused. Ühes alagrupis mängis 4 kooli võistkonda ja nii tasavägiselt, et kolme võistkonna vahel tekkis surnud ring. I koha saavutas Sindi gümnaasiumi võidukas võistkond, II koha sai Kilingi-Nõmme gümnaasium ja III koha Surju kool. IV kohale jäänud Uulu võistkond kaotas väga napilt. Kokku osales 33 õpilast.

11 Maakoolide rahvastepall 4-5 kl poisid 17.11.2021 Kilingi-Nõmme gümnaasium  Täna toimusid Kilingi-Nõmmel poiste rahvastepalli võistlused. Ütlen ausalt, et poiste mängud olid oluliselt hoogsamad ja võrdsemad. Poolfinaalides läkisd kokku koolid, kes olid nii võrdsed, et üks vise otsustas võidu. Panin tähele, et rahvastepall on jätkuvalt emotsionaalne mäng, platsil toimuks nagu sõda. Just sõda, sest pannakse paika strateegia ja kõlavad vihased laused "võta äär", "viska välja", "püüa kinni", "hoiame, pihta ei tohi saada", "pane jalgadesse", "ole kaval kõõrita". ehk siis, kes kiiremini vastasvõistkonna välja viskab. Suure lahingu võitis sel korral Sindi gümnaasium, II kohale jäid Kilingi-Nõmme võistkond ja III saavutas Uulu pk võistkond. Kokku osales 6 võistkonda ja 48 last.

12 Pärnu linna koolide 1-3 klasside poiste rahvastepalli võistlused 23.11.2021. Pärnu Spordihall Rahvastepalli on alati tore mängida ja võistlustel on kenasti näha ka seda, et jätkuvalt tahetakse võita ja oi oi kui suur on kaotusevalu.  Poiste mängud oli üsna mängude moodi ja kuna mängiti turniiri süsteemiga siis olid kolm võistkonda ikka väga võrdsed. Kahel võistkonnal oli kõik võrdne ja lugema tuli hakata sisse jäänud elusid, et selguks võistkonna koht. Kõik mängud võitis Jõõpre kool, kes sai I koha, II koha sai Mai kool, kes kaotas ühe mängu. III kohale aga jõudis matemaatika abil Pärnu Ülejõe põhikool. Kokku osales 5 kooli ja 40 õpilast.

13 Pärnu linna koolide 1-3 klasside tüdrukute rahvastepalli võistlused 25.11.2021. Pärnu Spordihall Tundub, et harjutamiseks jäi natukene vähe aega, sest oma oskused panid proovile ainult 4 kooli. Mängiti turniirisüsteemis kõik omavahel läbi. Kindlasti olid võistkonnad ikka tunnis vaeva näinud, sest võistkonnad olid väga ühtlase tasemega. Pooled mängud mängiti välja 3 geimiga. Kahju on sellest, et laste motoorsed oskused on aegade jooksul halveneud, visked olid ikka nõrgad ja tehniliselt ebatäpsed, visati ülalt kahe käega või siis sama jalg ja käsi ning unustati tihti jälgida joont. Loodan, et  tüdrukud saavad tehnika selgemaks 4-5 klassi võistlusteks.  Ka tüdrukute mängudesse jagus rõõmu ja pisaraid. Just sellistes mängudes õpitakse võitma ja kaotama, mis on väga vajalikud oskused hilisemas elus hakkama saamiseks. Kokku osales 33 õpilast.

14. Pärnu linna koolide 4-5 klasside poiste rahvastepalli võistlused 07.12.2021. Pärnu Spordihall Väga vahva ja emotsionaalne võistlus, poisid mängisid mõnuga. Tundub, et on saadud ka rohkem harjutada, sest mängud olid julgemad, püüti, visati, pommitati välja... ei kardetud palli ega vastast. Kokku oli tulnud 9 poiste võistkonda ja 73 õpilast.  I koha saavutas Jõõpre kool, II tuli Audru kool ja III saavutas Kuninga tn põhikool. Arutasime õpetajatega, et kust on saanud küll alguse rahvastepall, mis ajajärku see üldse jääda võiks, kui hakati seda mängu mängima. Ikka jõudsime ühele arvamusele, eks see Nõukogude ajal alguse saanud on. Mäng arendab õpilastes paljusid võimeid ja kindlasti tuleks alustada mängu õppimisega algklassides, sest rahvastepall paneb aluse ka teisele pallimängudele. 

15. Pärnumaa koolide TV10 Olümpiastarti 26.11.2021 Pärnu KJH  Kunagi võisteldi Tv10 Olümpiastardis koolide võistkondadega, kuid tänaseks on muutunud võistlus individuaalseks. Tavaliselt võetakse aktiivselt osa 60m jooksudest, kaugushüppest ja kuulitõukest. Osasid alasid nagu teivashüpe ja tõkkejooks pole  võimalik enam koolides harrastada ja õpetada.  Tv10  võistlus lõpeb mitmevõistlusega juuni alguses, kus lapsed peavad võistlema vastavalt vanuseklassidele kõikides alades. Kokku osales 17 kooli ja kuna ülesandmislehti ei koguta siis starditi võistlusel 151 korda. 

16. Pärnu linna koolide vaheline 4-5 klasside tüdrukute rahvastepalli võistlus 09.12.2021.  Viimane rahvastepallide võistlus sellel aastal. Saime kenasti ka eelmised võistlused nii linnas kui maakonnas kenasti peetud. Tüdrukute mängud olid palju ettevaatlikumad kui poistel, mängude seisud 5:6 ja 6:5 eludega oli täitsa tavaline. Tase oli väga ühtlane ja riske ei soovinud keegi väga võtta, mitmed geimid olid 2:1 võidetud või siis kaotatud. I koha saavutas Raeküla kool, II koha Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium ja III koha Pärnu Kuninga tn põhikool. Kokku osales 7 kooli ja 57 õpilast.

17. Pärnu linnakoolide võistlused akrobaatikas 15.12.2021. Pärnu Spordihall Sel aastal oli võimalus korraldada esimest korda võistlus selliselt, et maakoolid võistlesid enne ja linna koolid pärast. Makoona võistlustest võttis osa 53 õpilast ja Pärnu linnast 23 õpilast. Tore, et lapsed veel tahavad ja julgevad üksi esineda. Oleme lasknud osaleda linna lastel maakonna võistlustel ja vastupidi. Kokku osales 76 last aga headel aegadel, kui võistlust sai pidada Sinis osales maakonnast lausa 100 last. Pärnu linnas on ka osalemine aastaid tagasi suurem olnud, kuid ega see vajab õpetajalt ka suurt tööd ettevalmistuse osas. 

18. Pärnu maakoolide võistlused akrobaatikas 15.12.2021. Pärnu Spordihall 

19. Pärnu linna 10-12 klasside poiste korvpalli võistlused 14.12.2021. Pärnu Spordihall 10-12 klasside poiste korvpall on juba nagu päris mängu moodi mäng. Osatakse vastase ülekavaldamise trikke ja nippe, eriti säravad platsil varasemalt trennis osalenud poisid. Kokku osales aasta lõpu võistlusel 4 kooli ja 33 õpilast. I kohale mängis ennast Koidula gümnaasium, II koha sai Pärnumaa KHK, III koha sai Pärnu SHG ja 4 jäid Pärnu Ühisgümnaasiumi võistkond. 

20. Pärnu linna ja maakoolide MV Sulgpallis 17.12.2021. Pärnu Spordihall Sulgpalli võistlust korraldame juba aastaid koos Pärnu Spordikooli treeneri Anneli Kõrgega. Meeldiv koostöö on meid saatnud ka 2021 aastasse. Selle aasta viimane võistlus sai edukalt peetud. Vahva on see, et osad koolid maakonnast nagu Uulu põhikool tõi välja palju tavakooli lapsi 14 õpilast, toetudes ainult tunnis õpitule. Kokku osales Sulgpalli võistlustel 96 õpilast maalt ja linnast.  

21. Pärnu linna ja maakoolide Võrkpalli pallilahing 1-3 kl P ja T 19.01.2022. Pärnu Spordihall Huvitav mäng, mulle tundub et see hoopis rikub klassikalist võrkpalli aga lastele meeldib. Mängitakse kahe palliga kui see kukub vastase poolele maha siis saadakse punkt. Emotsioone ja osalejaid jagub. Populaarne rohkem Pärnu linnas aga Kilingi-Nõmme, kes ka aastaid sel võistlus osalenud ei ole kaotanud huvi.  Võistlust peetakse eraldi arvestuses nii poistele kui ka tüdrukutele. Poiste võistkondi osales 5, I koha saavutas Mai kool, II tuli Kuninga tn pk ja III koha said Jõõpre kooli poisid, kes osalesid esimest korda. Tüdrukuid oli tulnud osalema 6 võistkonda. I koha sai Mai kool, II koha Ülejõe pk ja III koha Kilingi-Nõmme g. Kokku puudus sel päeva koolist lausa 66 õpilast.

22. Pärnu maakoolide rahvastepall 1-3 klass 20.01.2022. Sindi gümnaasium Kahjuks jõudis sel aastal osalema ainult 4 võistkonda, registreerunuid oli siiski 6. Kaks võistkonda ei saanud viimasel hetkel osaleda Covidi tõttu. Varasematel aastatel on osalemine olnud lausa 15 võistkonnaga. Nagu igal aastal premeeriti kõiki pisikesi osalejaid, sest kõik kes väljas võistlemas oli, on juba ise võitjad. I koha saavutas Sindi gümnaasiumi tublid, II kohale jõudis Kilingi-Nõmme gümnaasium ja III koha saavutas Uulu põhikool. Hästi emotsionaalne ja sõjakas mäng aga jällegi lastele väga meeldib ja tahetakse mängida. Kokku osales 32 õpilast.  

23. Pärnumaa Koolinoorte MV-d 10-12 klasside poiste võrkpallis 21.01.2022. Pärnu Spordihall No nii nagu ka korvpalli puhul siis nii ka võrkpallis näidati meile imelisi mänge. Juhtus sellel võistlusel veel nii, et meie üks kohtunik andis hommikul positiivse proovi ja ei saanud vilistama tulla. Õnneks oli Pärnu Ühisgümnaasiumil kaasas üks mängija, kellel oli litsents ja ta ei saanud mängida, sest litsentsi olla RL ei tohi. Ta oli nõus vilistama ja päästis võistluse viimasel minutil. Poiste mängud olid üsna tasavägised ja tulid punkt punktilt, pall seisis kaua üleval ja näha oli, et paljud on varasemalt kuskil mänginud. Pärnu Koidula gümnaasium, kes jäi 5 kohale oli võtnud kaasa poisid otse tunnist. Pärnu Ühisgümnaasium tuli samasuguse võistkonnaga, poisid küll tahavad võrkpalli trenni teha aga õpetaja Mehis ei leia aega. Häädemeeste KK kes sai II koha aga harjutab 2-3 korral nädalas ja poisid oskasid väga hästi mängida, I ja II koha mäng läks lausa 3 geimiliseks, vot nii võrdsed olid võistkonnad. Häädemeeste KK õpetaja Lauri Lepik teeb juba aastaid koolis peale tunde võrkpalli ringi ja on olnud aastaid ka edukas Kooliliiga võrkpallis, võites seda maakonnas, regioonis ja vabariigis. Koos sai käidud kunagi isegi Riias LaseCup-il osalmas. Muide Pärnumaa KHK kes saavutas I koha, mängis võistkonnas ka kas Häädemeeste KK poissi. Kokku osales siis 5 kooli ja 43 õpilast. 

24. Pärnu linna Kooliliiga võrkpall tüdrukud 6-9 kl ML 26.01.2022.- Pärnu Spordihall Koolisport on nii võimekas, et suudab pidada esmakordselt koolispordi ajaloos ka paralleelvõistlusi, just nii juhtus sest 10-12 klasside korvpall lükks edasi kolmel korral, mis ei ole ka tavapärane. Seega tuli teha otsus viia võistlused ühele päevale ja saimegi hakkama. Võrkpall ML 6-9 klass tüdrukud said kenasti peetud ja 10-12 klass korvpall tüdrukud samuti. Kuna osalemas oli 2 võistkonda korvpallis, sest üks võistkond ütles oma osalemise üles sama päeva hommikul, tuli võistlus pidada kahe võistkonnaga. I koha saavutas Pärnumaa KHK võistkond ja II koha sai Koidula gümnaasiumi võistkond, mängu tulemuseks jäi 32:25 le. Tüdrukud näitasid väga head ja kiiret mängu ning olid igati väärt oma kohta. Võrkpallis 6-9 klass ML olid tüdrukud väljas nelja võistkonnaga.  Lubatud on kõik mängijad ka litsentsiga. Pärnu Mai kool sai 4 koha, III koha saavutas Pärnu Vanalinna pk, kes olid väga võrdsed. Natuke paremini eristusid Audru kool ja Pärnu SHG, kuna näha oli, et mängijad käivad trennides aga oli ka tavaklassi lapsi sees. Audru kool saavutas II koha ja Pärnu Sütevaka Humnanitaargümnaasium sai I koha.  I ja II koha mäng oli samuti väga võrdne ja tulemus saavutai kolme geimiga. Kokku osales 28 võrkpallurit ja 16 korvpallurit. 44 õpilast kokku.

25. Pärnu linna 10-12 klasside tüdrukute korvpall ML 26.01.2022.- Pärnu Spordihall Pärnu linna ja maakoolide ühisel võistlusel, mida iga aasta on peetud, tuleb lõpuks kohale ikka kolm võistkonda. Korvpalliga on kindlasti nii, et kui trennis käivaid tüdrukuid enam pole siis on tunnis tehtud tööga raske võistkonda välja saata. Olude sunnil lükkasime võistlust lausa kolmel korral edasi, aeg on jätkuvalt keeruline. Lõpus osales siiski kaks tublit, kellel ei ole õnnestunud koroonasse jääda. Võistlus oli aus ja mängud tasemel, tore on vaadata tüdrukute põnevaid lahendusi platsi ja tempokat mängu. Tänud õpetajatele, et innustate jätkuvalt tüdrukuid mängima. Kokku osales 3 kooli ja 16 õpilast.

26. Pärnu linna ML Kooliliiga võrkpall 6-9 klass poisid 28.01.2022. Pärnu Spordihall Kohale tuli lõpuks läbi raskute lausa 5 võistkonda, kellede mängud oli suhteliselt võrdsed. Eristus Pärnu Mai kool, kes saavutas 8 punktiga I koha. Nüüd hakkas võrdseks minema II ning III koha võistkonnad said mõlemad võrdselt 6 punkti  ning 4 ja 5 koha võistkonnad võrdselt 5 punkti. Otsustavateks said omavahelised mängud.  II koha sai Pärnu Sütevaka Humanitaargümnasium ja III koha Ülejõe põhikool. 4 koha Vanalinna põhikool ja 5 kohale jäi Kuninga tn. põhikool. Kokku osales 41 õpilast

27. Pärnumaa Koolinoorte Sisekergejõustiku MV-d JAB vanuseklassile 04.02.2022. Pärnu Sisekergejõustiku hall Taaskord üle mitme aasta viimati siis 2019 oli võimalus võistelda noortel sisekergejõustiku MV-tel. Võistlemiseks olid kõikidel vanuseklassidel ühed alad: 60m, 600/1000m, kaugus, kõrgushüpe ja kuulitõuge. Kokku osales 17 erinevat kooli ja 89 õpilast. Oleme tehtuga rahul, sest praegusel keerulisel ajal on koolidel üldse raske osaleda. Mõnedel aladel jäi osavõtt pisut tagasihoidlikumaks ja mõni ala jäi pidamata aga kui arvestada seda, et J vanuseklassides on nagunii osalemine väike siis on kõik hästi. 

28. Pärnu linna koolide Miniliiga võrkpall 1-6 kl poisid 08.02.2022. Pärnu Spordihall Kokku osales kolm võistkonda, miniliiga on sel hiiajal päris lahjaks jäänud nii samuti Pärnu maakoolides, kus võistlus toimus eile ja osales kahe kooli peale 5 võistkonda. Järgmisel aastal plaanime miniliiga võrkpalli kokku panna Pärnu maakoolidega. Pärnu linnas osalenud võistkondade kohad jagunesid järgmiselt: I koht Kuninga tn pk, II koht Mai kool, III koht Raeküla kool. Kokku osales 15 õpilast. 

29. Pärnu linna koolide Miniliiga võrkpall 1-6 kl tüdrukud. 10.02.2022. toimusid Pärnu linnakoolide tüdrukute mängud, keda oli väljas neli võistkonda. I koha saavutas Ülejõe pk võistkond, II kohale tuli Mai kool ja III jäid Vanalinna pk. I ja II koha mäng oli väga tasavägine ja punkt punkti haaval tuli võit. Kahjuks sel aastal ei ole võimalik minna vabariiki mängima ja esimestel võistkondadel pole võimalik ennast teistega võrrelda. Kokku osales 26 õpilast

30. Pärnu linna 6-9 kl poiste ja tüdrukute RL Kooliliiga Võrkpallis 16.02.2022. Pärnu Spordihall. Kuna Võrkpalli armastatakse Pärnu linnas ja Pärnumaal siis tuli Kooliliiga võrkpallis 6-9 kl kuulutada välja lausa kaks võistlust RL ja ML. nii see toimuski. Mõlemale poole jagus osalejaid: Tüdrukute mängudes tulid kohale: I koht Ülejõe põhikool,  II koht Kuninga tn pk, III koht Mai kool. Poiste mängudes tulid kohtadele: I koht Kuninga tn pk., II koht Mai kool ja III koht Paikuse kool. Kahjuks sel aastal ei õnnestu kedagi kuhugi välja saata, sest Vabariigis võistlusi veel ei toimu.  RL võistlustel osales 7 võistkonda ja 50 õpilast. (4 tüdrukute ja 3 poiste võistkonda)

31. KORVPALLIPÄEV PÄRNU SADAMAGA 18.02.2022. Pärnu Spordihall Vahva üritus 1-3 klassi lastele. Koostöös Pärnu Sadama ja Korvpalliliiduga sai tehtud üks vahva mänguline üritus, kus võitjaid ei selgitatud. Mängiti erinevaid mänge ja joonistati, iga laps sai endal isikliku korvpalli (korvpalli liidu poolt ) ja natuke nosimist ning Pärnu Sadama mängu pääsme. Ürituse idee tuli Pärnu sadama juhilt ja eesmärgiks oli populariseerida ja tutvustada korvpalli. Kokku osales 101 last 

32. Pärnumaa koolide MV-d lauatennises 22.02.2022. Paikuse Spordihoone Maagilisel kuupäeva 22.02.2022, kus paljud planeerisid siduda ühte oma elu, sidus Koolisport ühte Pärnumaa koolide lauatennise sõbrad, kes kogunesid Paikusele, et üheskoos mõõtu võtta ja selgitada parimaid. Sel aastal oli hea kogemus ja aitas palju võistluse kaasajastamises kaasa uus süsteem ja arvestus. Tänu Andres Somerile, saavutasime uue taseme lauatennise võistlustel. Hea, et ka tema arvas, et areng jätkub ja juhendisse tulevad uuendused. Ootame järgmist hooaega :) Kokku osales 52 õpilast üle maakonna.

33. Pärnu linna ja maakoolide MV-d 6-9 klasside korvpallis 09.03.2022. Pärnu Spordihall Täna toimus üks võrratu võrdsete võistkondadega võistlus. Üsna tasavägiste mängudega venis võistlus pisut pikale aga mängisime välja kõik 8 kohta. Mängiti kahel platsil ja 2x10 minutit. 8. Kilingi-Nõmme g, 7. Vändra g, 6. Kuninga tn pk, 5. Pärnu Sütevaka HG, 4. Mai kool, 3. Vanalinna pk, 2. Paikuse kool, 1. Ülejõe põhikool. Kokku osales 8 kool ja 75 õpilast.

34. Pärnu linna ja maakoolide korvpall 6-9 kl tüdrukud 10.03.2022. Pärnu Spordihall  Õnneks osales tüdrukute korvpalli võistlusel, kus muidu väga ei osaleta lausa 5 võistkonda nii linnast kui maakonnast. Võistkondade mängud olid päris ühesuguse tasemega, eritus ainult K.-Nõmme g, kes osales esimest aastat ja mängitud oli vähe. Kokku osales 47 õpilast.

35. Pärnu linna ja maaskoolide Rimi Osavusfestival 1-3 ja 4-5 kl jalgpallis 16.03.2022. Pärnu Spordihall  Kokku olid saanud kõik pisikesed, kes armastavad teatevõistlusi koos jalgpalliga. Osalema olid tulnud kaugemalt Lõpe kool, kahjuks jäi Lihulal ujumise pärast üritus pidamata. Mõni kool tuli lausa mitme võistkonnaga nagu Sindi, Ülejõe, Paikuse. Päev koosnes kolmest erinevast teatevõistlustest, kust võeti aega ja pärast liideti punktid. Kokku osales 10 võistkonda 1-3 klassidest ja 10 võistkonda 4-5 klassidest. Kokku oli sel päeval saalis 127 last. Suured tänud tublidele korraldajatele ja osalejatele, üks tore üritus tehtud! 

36. Pärnu maakoolide Kooliliiga Võrkpall 6-9 kl P ja T 24.03.2022. Häädemeeste KK Võistlema olid tulnud 4 tüdrukute ja 4 poiste võistkonda kokku osales 66 last. Häädemeeste KK sõbralik õpetajatepere oli ka sel korral kõik kenasti valmis seadnud, isegi soojad pirukad ja kuum kohv ootasid. Poistest võitis I koha Pärnu-Jaagupi, II koht Häädemeeste kk ja III koht Are kool. Häädemeeste poiste võistkond pole II kohta vähemalt minu töötatud aja jooksul küll saanud. Tüdrukute parimad: I koht Häädemeeste, II Are ja III Pärnu-Jaagupi.  

37. Pärnu maakoolide 1-3 klasside saalijalgpall 30.03.2022 Kilingi-Nõmme g. Võistlustel osales 6 poiste võistkonda, mängiti kahes alagrupis. Emanus koolidel olid kaasas ka väikeste poiste treenerid, mis näitas jällegi et jalgpalli trenne jagub Pärnumaale küllaga. I koha õnnestus võita Uulu pk, II kohale tuli Sindi g ja III koha sai Kilingi-Nõmme g. Kokku osales 68 last.

38. Pärnu linna ja maakonna koolide Sisekergejõustiku MV-d U14 ja U12 vanuseklassis 01.04.2022. Pärnu Kergejõustiku hall. Võistlused sellistes vanuseklassides toovad välja alati palju võistlejaid, sel aastal võistlesid linn ja maakond koos. Kartsime alguses, et äkki ei saa sellega hakkama, piirasime osalemist kaugushüppes ja üldse välja panemisel vanuseklassist, kus võis osaleda 5 last. Vaatamata sellele osales 130 last ja see on paras tulemus. Võisteldi 60m, 300m jooksudes ja kaugushüppes. Võistluste aeg venis pisut pikale aga õnneks õhtustele trennidele päris jalgu ei jäänud ja järgmine päev oli nagunii vaba. Kõik õnnestus!

39. Pärnu linna 6-7 klassi poiste jalgpalli 20.04.2022. Mai kooli staadion.  Imeliselt ilus ilm, mõnusalt pehme tuule ja sooja päikesepaistega mängisid oma esimest võistlust õues Pärnu linna koolide 8 võistkonda oma 64 lapsega. Võisteldi suure elevusega ja oodati penalteid, et saada teada kohti. Mängiti välja kõik kohad ja selgitati võitjad: I koht Mai kool, II Ülejõe pk, III Pärnu Sütevaka HG, 4. koht Kuninga tn pk, 5. koht Raeküla kool, 6. koht Tammsaare kool, 7. koht  Paikuse kool, 8. koht Vabakool. Tore oli võistelda üle pika aja õues, seda nautisid nii võistlejad kui õpetajad.

40. Pärnu maakoolide kevadkross 1-3, 4-5, 6-7, 8-9, 10-12 kl P;T 22.04.2022. Jõulumäe.  Imeline korraldus ja suurepärane ilm meelitas 177 õpilast maakoolidest Jõulumäe mõnusatele jooksuradadele lustima. Õnneks saadi ka peaväljakult lumi selleks kuupäevaks äravedada, metsarajad olid selleks ajaks juba sulanud. 22.04.2022. toimus traditsiooniline maakoolide kevadkross. Võisteldi 300, 500, 1000, 2000, ja 3000m jooksudes, viimastele distantidele jagus 8-9 kl ja 10-12 kl poisse ja tüdrukuid. Lastele pakuti kosutuseks peale jooksu sooja teed või siis magusat marjajooki nagu Jõulumäe pere ise seda kutsub. Võistlus sujus kenasti ja õpetajad olid korraldusega igati rahul, usun et ka õpilased, sest nii pikalt on saalides võisteldud. Esimene välisvõistlus õnnestus!   

41. Pärnu linna koolide jalgpall 4-5 klass poisid 03.05.2022. Pärnu Mai kooli staadion Jalgpallivõistlus möödus ilma tõrgeteta, Jaan Suurevälja jutu järgi jooksis kõik ludinal. Ilm oli motiveeriv aga kevadine tuul siiski üsna tugev. Viimasel hetkel registreerunud Rääma pk, kelle õpetajaga juhtus õnnetus ja lastega kaasa saadeti tubli lapsevanem võistis I koha, II kohale tuli Ülejõe pk ja III jäi Mai kool. Kokku osales 7 võistkonda ja 66 last. 

42. Pärnu linna 1-3 klasside poiste jalgpall 05.05.2022. Pärnu Mai kooli staadion  Pärnu linna koolide kõige pisemate jalgpalli võistlus toimus hoolimata vähese osavõtukorral edukalt. Kuna paljudes koolides annab tundi algklasside õpetaja võis olla ka üheks põhjuseks, miks mõned koolid ei osalenud, ehk jäi info kuhugi toppama. Küll aga tuleb tunnistada, et nii väikeste laste jalgpalli võistkonnas võivad osaleda ka tüdrukud, kes selles vanuses on isegi krapsakamad. Kokku osales 4 kooli ja 31 õpilast.

43. Pärnumaa Koolinoorte Kergejõustik U20U16U18U14 vanuseklassidele 17.05.2022. Pärnu Rannastaadion Protokollid: U14 tüdrukud, U14 poisid, U16 tüdrukud, U16 poisid, U18 tüdrukud, U18 poisid, U20 tüdrukud, U20 poisid. Üks suur ja raske võistlus on taaskord seljataga. Tegelikult suutsime ikka asjaga hakkama saada, kahju et elekter korra kadus ja ajavõtusüsteemi taaskäivitamine nii palju aega võttis. Ilm oli külm ja jäine aga õnneks ei sadanud. Pole halba ilma on halb riietus, ütles ülikoolis õppides meie õppejõud. Kokku suutsime viia võistlused läbi 4 vanuseklassis ja iga vanuseklass viiel alal. Kokku osales 317 õpilast mitmest maakonna koolist. Esikolmiku kohti jagus kõigile nii maakonda kui linna, selle võistluse puhul on oluline, et ka tavakooli laps jõuab sinna võistlema.

44. Pärnu maakoolide 47. Kati ja Mati Spordimängud kergejõustikus 26.05.2022. Vändra staadion Imeline kevad tõi välja 12 maakoolist välja 97 õpilast. Võisteldi mänguliselt pendelTJ, 60m, kaugushüppes ja palliviskes. Koolide võistkonnad olid komplekteeritud hoolikalt, sest vahetamist nimedega oli sekretariaadis vähe. Kooli võrratud kehalise kasvatuse õpetajad Indrek Saar ja Mario Mägisalu olid koolitanud oma õpilased, kes olid kohtunikuks pisikestele võistlejatele. Hästi korraldatud võistlus on alati visiitkaart koolile! Üldarvestuses võitis suurte koolide grupis Uulu pk 470 punktiga, II koha sai Kilingi-Nõmme g 469 punktiga, III koha Sindi g 395 punktiga. 4 koht Tori pk 389 punkti 4.-5.koht Vändra g ja Pärnu-Jaagupi pk 347 punktiga. Väikeste koolide grupis osales ka 6 kooli, kellest I koha saavutas Metsapoole pk 487 punktiga, kelle punkti kogusumma ongi võistluste suurim. II koht 438 punktiga Surju kool, III koht Tahkuranna LA/AK 425 punktiga 4. koht Juurikaru pk 376 punkti, 5. koht Tootsi LA/PK 371 punkti, 6. koht Pärnjõe pk 297 punkti. Tänud Vändra gümnaasiumi sõbralik pere ja tublid õpetajad, saite suurepäraselt hakkama!

45. Pärnumaa Koolinoorte MV-d Võistkondlikus Kiirmales 1-4 kl ja 5-12 kl 02.06.2022. Paikuse aulas.  Koostöös Male treeneri Eiki Lehemetsa ja Pärnu Spordikooliga on olnud aastate pikkune tore koostöö. 02.06. oli osalemas Paikuse kooli aulas 33 õpilast 6 koolist. Male ei ole nii suure kandepinnaga kui muud alad aga siiski on tegemist ühe mõttespordialaga, mille oskamine arendab igakülgselt lapse mõtlemist. Osalemas olid: Lõpe kool, Paikuse kool, K.-Nõmme g, Vanalinna pk, Surju ja Mai kool. 

46. Pärnumaa Koolinoorte Kergejõustiku MV-d U20U18U16U14 vk. Ketas, oda, vasar 03.06.2022. Niidupargi staadion Pärnumaa Koolinoorte Kergejõustiku MV-tel ei saanud mahutada ajakavasse heitealasid. Leppisime soovijatega kokku ja pidasime heited teisel päeval. Võistlusele registreerus 35 noort huvilist. Võistlust ilmestasid toredad inimesed ja hea ilm, mis kahjuks puudus Rannastaadioni 17.05. -l. Põnev oli see, et Jõõpre kooli tüdrukut, kes pole vasaraheitega varem tegelenud soovisid ka proovida. Päris huvitav soov U18 aasta vanuselt tüdrukult, ilmselt kui viimane meeldima hakkab siis võib ju juhtuda, et ka süsteemselt treenima asutakse. Igaljuhul tüdruk medalit ei saanud aga just nii juhuslikult satutakse uusi vahendeid proovima. Kui nüüd suurelt unistada siis võib järgmine lootustandev sportlasekarjäär just nii alguse saada!   

 

Koostƶƶpartnerid: